پاسخ کوتاه: کدام واحد کندانسور AC برنده می شود؟
اگر یک توصیه واضح بدون مطالعه بیشتر می خواهید: یک واحد کندانسور اینورتر دو مرحله ای یا با سرعت متغیر از برندهایی مانند کریر، ترن یا لنوکس - دارای رتبه 18 تا 21 SEER2 - بهترین تعادل راندمان انرژی، راحتی و ارزش طولانی مدت را برای اکثر صاحبان خانه ارائه می دهد. این واحدها خروجی خود را طوری تعدیل میکنند که با تقاضای خنککننده واقعی مطابقت داشته باشد، بهجای روشن و خاموش کردن کامل، که مستقیماً منجر به کاهش قبضهای برق، کنترل رطوبت بهتر و طول عمر عملیاتی بیشتر میشود.
همانطور که گفته شد، "بهترین" یک برچسب برای همه نیست. واحد کندانسور مناسب برای یک آپارتمان 1200 فوت مربعی در فینیکس، دستگاهی کاملاً متفاوت با آنچه در یک شهر مرطوب ساحلی یا آب و هوای شمالی نیاز دارید است، جایی که فقط سه ماه در سال AC را اجرا می کنید. بودجه، نرخ برق محلی، کانال های موجود، و سن هواگیر شما، همگی این واحدها منطقی تر هستند. بقیه این مقاله همه عوامل را بررسی می کند تا بتوانید با اطمینان و آگاهانه تصمیم بگیرید.
چه واحد کندانسور در واقع انجام می دهد - و چرا مهم است
قبل از مقایسه مدل ها، درک اینکه واحد کندانسور خارجی در سیستم خنک کننده شما چه می کند کمک می کند. بسیاری از مردم آن را به عنوان خود "AC" تصور می کنند، اما در واقع نیمی از یک سیستم تقسیم شده است. واحد کندانسور دارای کمپرسور، کویل کندانسور و یک فن بزرگ است. وظیفه آن دفع گرمایی است که توسط مبرد در حال گردش در سیستم از هوای داخلی شما جذب شده است.
مبرد سیم پیچ اواپراتور داخلی را به عنوان گاز گرم و کم فشار ترک می کند. به واحد کندانسور خارجی می رود، جایی که کمپرسور فشار و دمای خود را افزایش می دهد. سپس گاز داغ و پرفشار از طریق سیم پیچ کندانسور جریان می یابد. فن هوای بیرون را در میان آن کویل ها می دمد و گرما را دور می کند. مبرد خنک می شود، دوباره به مایع تبدیل می شود و برای جذب گرمای بیشتر به داخل خانه باز می گردد. این چرخه به طور مداوم تکرار می شود.
کیفیت، اندازه و فناوری واحد کندانسور تعیین می کند که این چرخه چقدر کارآمد باشد. یک واحد کندانسور ضعیف یا با راندمان پایین میتواند صدها دلار در سال برق هدر رفته برای شما هزینه داشته باشد و ممکن است سالها قبل از یک واحد انتخابشده درست از کار بیفتد.
سه نوع واحد کندانسور اصلی توضیح داده شده است
واحدهای کندانسور به سه دسته فناوری کلی تقسیم می شوند. هر کدام دارای یک سبک عملکرد مجزا هستند که بر کارایی، راحتی، نویز و قیمت تأثیر می گذارد.
واحدهای کندانسور تک مرحله ای
یک واحد کندانسور تک مرحله ای با یک سرعت کار می کند: ظرفیت کامل. یا کاملاً روشن است یا کاملاً خاموش. هنگامی که ترموستات شما را برای خنک کردن صدا می کند، کمپرسور با خروجی 100٪ روشن می شود. پس از رسیدن به دمای هدف، به طور کامل خاموش می شود. این واحدها معمولاً مقرون به صرفه ترین هستند 1200 تا 2500 دلار برای واحد کندانسور به تنهایی قبل از نصب - و به دلیل سادگی مکانیکی آنها قابل اعتماد هستند.
نقطه ضعف کارایی و راحتی است. واحدهای تک مرحله ای به طور مکرر روشن و خاموش می شوند، که باعث نوسانات دمایی 3 تا 5 درجه فارنهایت در اطراف نقطه تنظیم شده و ایجاد نویزهای کوتاه مدت می شود. از آنجا که آنها هرگز آنقدر طولانی نمی دوند که هوا را عمیقاً مرطوب کنند، حتی زمانی که دماسنج عدد مناسب را می خواند، احساس راحتی کمتری خواهند داشت. رتبه بندی SEER2 در واحدهای تک مرحله ای معمولاً از 13 تا 16 SEER2 ، که حداقل قانونی در اکثر مناطق ایالات متحده از سال 2023 است.
واحدهای کندانسور دو مرحله ای
واحدهای دو مرحله ای در دو سطح خروجی کار می کنند - معمولاً حدود 65 تا 70 درصد ظرفیت برای روزهای ملایم و 100 درصد ظرفیت در بعدازظهرهای اوج تابستان. این یک پیشرفت معنادار نسبت به طرح های تک مرحله ای است. دستگاه با ظرفیت کاهش یافته طولانی تر کار می کند، که به طور چشمگیری حذف رطوبت را بهبود می بخشد و دمای یکنواخت تری را در سراسر خانه شما ارائه می دهد.
در یک روز معمولی تابستانی، یک واحد کندانسور دو مرحلهای 80 تا 90 درصد از زمان کار خود را در مرحله پایینتر صرف میکند که نسبت به کارکرد در حالت انفجار کامل، برق بسیار کمتری مصرف میکند. رتبهبندیهای SEER2 برای واحدهای دو مرحلهای معمولاً بین آنها قرار میگیرد 17 و 20 SEER2 . هزینه اولیه از تقریباً متغیر است 2000 تا 3800 دلار برای خود واحد کندانسور
واحدهای کندانسور با سرعت متغیر (اینورتر).
کمپرسورهای اینورتر با سرعت متغیر اوج فعلی فناوری کندانسور AC مسکونی را نشان می دهد. به جای دو سرعت ثابت، یک کمپرسور مبتنی بر اینورتر میتواند از حدود 25% تا 100% ظرفیت را با افزایشهای کوچک افزایش دهد و خروجی را تقریباً دقیقاً با بار خنککننده بلادرنگ تطبیق دهد. این بدان معنی است که دستگاه تقریباً هرگز به طور کامل خاموش نمی شود - فقط سرعت آن کاهش می یابد. نتیجه ثبات دمایی فوقالعاده (در محدوده ± 0.5 درجه فارنهایت از نقطه تنظیم)، رطوبتزدایی عالی و صدای بسیار کم کارکرد است.
واحدهای کندانسور با سرعت متغیر بالا به دست می آورند رتبه بندی 20 تا 26 SEER2 . برای مثال، حامل Infinity 26 و لنوکس XC25، هر دو به SEER2 26 نزدیک می شوند یا از آن فراتر می روند، که در میان بالاترین راندمان موجود در تجهیزات مسکونی است. مبادله هزینه است: انتظار پرداخت 3500 تا 6500 دلار برای واحد کندانسور قبل از کار نصب، مبرد، و هر گونه ارتقاء الکتریکی لازم.
رتبه بندی SEER2: اعداد در واقع برای کیف پول شما چه معنایی دارند
SEER2 مخفف عبارت Seasonal Energy Efficiency Ratio 2 است، یک استاندارد آزمایشی به روز شده که جایگزین معیار قدیمی SEER در سال 2023 شد. این عدد نشان دهنده مقدار خنک کننده ای است که یک واحد کندانسور به ازای هر واحد برق مصرف شده در کل فصل سرمایش ارائه می دهد. عدد SEER2 بالاتر به معنای هزینه های عملیاتی کمتر است.
برای ساخت این بتن، یک واحد کندانسور 3 تنی (36000 BTU) را در نظر بگیرید که 1500 ساعت در هر فصل خنک کننده در آب و هوا با میانگین نرخ برق 0.14 دلار در هر کیلووات ساعت کار می کند:
- در 14 SEER2 : تقریبا 540 دلار در سال برق
- در 18 SEER2 : تقریباً 420 دلار در سال - سالانه 120 دلار صرفه جویی می شود
- در 22 SEER2 : تقریباً 344 دلار در سال - صرفه جویی سالانه 196 دلار در 14 واحد SEER2
- در 26 SEER2 : تقریباً 291 دلار در سال — صرفه جویی سالانه 249 دلار
در طول عمر 15 تا 20 ساله، این پس انداز سالانه بسته به سطح کارایی به 1800 تا 4980 دلار می رسد. در آب و هوای گرم مانند تگزاس یا فلوریدا که AC 2500 ساعت در سال کار می کند، صرفه جویی نسبتاً بیشتر است و می تواند سرمایه گذاری ممتاز را در یک واحد کندانسور با SEER2 بسیار آسان تر توجیه کند.
همچنین شایان ذکر است که قانون کاهش تورم فدرال اعتبار مالیاتی را ارائه می دهد تا 600 دلار برای واحدهای کندانسور مرکزی AC با راندمان بالا و بسیاری از برنامه های ایالتی و خدماتی تخفیف های اضافی را از 100 دلار تا 1000 دلار یا بیشتر ارائه می دهند. این مشوقها میتوانند به طور معناداری ریاضیات بازپرداخت را به نفع تجهیزات برتر تغییر دهند.
برندهای برتر واحد کندانسور AC در کنار هم مقایسه شدند
صنعت تهویه مطبوع تحت سلطه تعداد معدودی از تولیدکنندگان بزرگ است که بسیاری از آنها شرکت های مادر و خطوط تولید مشترک دارند. در اینجا نشان می دهد که چگونه مارک های پیشرو در سراسر معیارهایی که برای صاحبان خانه مهم است، کنار هم قرار می گیرند:
| نام تجاری | رتبه برتر SEER2 | نوع کمپرسور | گارانتی (کمپرسور) | تقریبا محدوده قیمت واحد | بهترین برای |
|---|---|---|---|---|---|
| Carrier | 26 SEER2 | سرعت متغیر | 10 سال (ثبت شده) | 2200 تا 6500 دلار | راندمان برتر، ادغام خانه هوشمند |
| Trane | 22 SEER2 | سرعت متغیر | 12 سال (ثبت شده) | 2000 تا 5800 دلار | دوام، قابلیت اطمینان، آب و هوای خشن |
| Lennox | 28 SEER2 | سرعت متغیر | 10 سال (ثبت شده) | 2500 تا 7000 دلار | حداکثر راندمان، سر و صدای کم |
| گودمن | 17.2 SEER2 | تک / دو مرحله ای | مادام العمر (ثبت شده) | 900 تا 2200 دلار | خریداران بودجه، املاک اجاره ای |
| ریم / رود | 20 SEER2 | سرعت متغیر | 10 سال (ثبت شده) | 1500 تا 4500 دلار | قیمت متوسط، در دسترس بودن گسترده |
| استاندارد آمریکا | 22 SEER2 | سرعت متغیر | 12 سال (ثبت شده) | 2000 تا 5500 دلار | همان پلتفرم Trane، اغلب قیمت پایین تر |
شایان ذکر است که Trane و American Standard توسط یک شرکت مادر (Trane Technologies) ساخته می شوند و تکنولوژی کمپرسور و کویل مشترک دارند. به طور مشابه، Rheem و Ruud برندهای خواهر هستند. گودمن و آمانا تحت مالکیت دایکین در تولید مشترک هستند. دانستن این موضوع هنگام مقایسه قیمت ها به شما کمک می کند - ممکن است بتوانید اساساً واحد کندانسور مشابه را با برچسبی متفاوت با قیمت پایین تری تهیه کنید.
چگونه آب و هوا تعیین می کند که کدام واحد کندانسور منطقی است
آب و هوای محلی شما احتمالاً مهمترین عامل در انتخاب واحد کندانسور است، اما اغلب به نفع مقایسه برند نادیده گرفته می شود. دلیل: صرفه جویی در بهره وری تنها زمانی تحقق می یابد که یک سیستم واقعاً اجرا شود. در یک آب و هوای ملایم شمالی با 600 تا 800 ساعت خنک کننده در سال، دوره بازگشت سرمایه برای یک واحد کندانسور 24 SEER2 در یک واحد 16 SEER2 ممکن است به 18 تا 22 سال برسد - بسیار فراتر از عمر عملی تجهیزات. در مقابل، مقایسه مشابه در آب و هوای گرم جنوبی با 2500 ساعت سرمایش در سال ممکن است طی 6 تا 9 سال بازپرداخت داشته باشد.
آب و هوای گرم و خشک (فینیکس، لاس وگاس، آلبوکرکی)
واحدهای کندانسور با سرعت متغیر با راندمان بالا تقریباً همیشه ارزش سرمایه گذاری در اینجا را دارند. سیستم های AC 2200 تا 3000 ساعت در سال کار می کنند. حداقل هدف 18–22 SEER2 . حذف رطوبت نسبت به قدرت خنککننده خام و راندمان پایدار در دمای بالای محیط، کمتر نگرانکننده است. اطمینان حاصل کنید که هر واحدی که در نظر می گیرید دارای درجه بندی کارآمدی در دمای بیرونی 110 درجه فارنهایت یا بالاتر باشد - همه واحدها راندمان درجه بندی شده را در گرمای شدید حفظ نمی کنند.
آب و هوای گرم و مرطوب (فلوریدا، ساحل خلیج فارس، جنوب شرقی)
واحدهای کندانسور با سرعت متغیر در اینجا به دلیل رطوبت زدایی برتر در بار جزئی می درخشند. در آب و هوای مرطوب، دمای داخل خانه به شدت تحت تأثیر رطوبت است، نه فقط دمای هوا. یک واحد کندانسور تک مرحلهای که خاموش و روشن میشود ممکن است هوا را تا 74 درجه فارنهایت خنک کند، اما رطوبت داخل خانه را در 65 تا 70 درصد باقی میگذارد که احساس ناخوشایندی و ناخوشایندی دارد. یک دستگاه با سرعت متغیر که ساعت ها با ظرفیت کم کار می کند، رطوبت را حتی در روزهای معتدل به 50 تا 55 درصد کاهش می دهد. واحدهای دو مرحله ای حداقل توصیه می شوند. سرعت متغیر به شدت ترجیح داده می شود.
آب و هوای مختلط (آتلانتیک میانه، غرب میانه، شمال غربی اقیانوس آرام)
واحدهای کندانسور دو مرحله ای بهترین ارزش پیشنهادی را در آب و هوای مختلط ارائه می دهند. ارتقای راندمان نسبت به تک مرحله ای معنی دار است، کنترل رطوبت به طور قابل توجهی بهتر است، و حق بیمه قیمت نسبت به تک مرحله متوسط است. واحدهای سرعت متغیر نیز اگر بودجه اجازه میدهد، انتخاب خوبی هستند، اما دوره بازپرداخت طولانیتر از مناطق گرمتر است. یک واحد دو مرحله ای 16-18 SEER2 معمولاً به نقطه شیرین کارایی می رسد برای صاحبان خانه در این مناطق که AC 900-1400 ساعت در سال کار می کنند.
آب و هوای خنک (نیوانگلند، غرب میانه بالا، کوهستان غرب)
در مناطقی که تابستانها کوتاه و معتدل است، یک واحد کندانسور تکمرحلهای با اندازه مناسب در SEER2 14-16 کاملاً معقول است. صرفه جویی عملیاتی ناشی از ارتقاء به یک واحد سرعت متغیر ممتاز ممکن است هرگز هزینه اولیه اضافی را در طول عمر تجهیزات جبران نکند. استثنا: اگر یک سیستم پمپ حرارتی را برای گرمایش و سرمایش در تمام طول سال برنامه ریزی می کنید، سرمایه گذاری در یک واحد سرعت متغیر با راندمان بالا در هر دو فصل سودمند است.
اندازه کردن واحد کندانسور: چرا بزرگتر بهتر نیست؟
یکی از رایج ترین و پرهزینه ترین اشتباهات صاحبان خانه، نصب یک واحد کندانسور بزرگ است. پیمانکاران تهویه مطبوع که برای جلوگیری از تماس تلفنی در روزهای گرم یا تحت تاثیر قرار دادن مشتریان، "اندازه خود را افزایش می دهند" به مشتریان خود آسیب می زنند. یک واحد کندانسور بزرگ، فضا را خیلی سریع خنک میکند، دائماً چرخه کوتاهی میزند، نمیتواند به درستی رطوبتگیری کند، و کمپرسور خود را به دلیل استارتهای سخت مکرر، پیش از موعد فرسوده میکند.
اندازه مناسب با محاسبه دستی بار J تعیین می شود که مساحت مربع، ارتفاع سقف، سطوح عایق، مساحت و جهت پنجره، داده های آب و هوای محلی، و اشغال را محاسبه می کند. تخمین قانون سرانگشتی "یک تن در هر 500 تا 600 فوت مربع" بسیار ناکافی است و اغلب منجر به بزرگی بیش از حد می شود.
اندازه واحد کندانسور مسکونی استاندارد در ایالات متحده از 1.5 تن (18000 BTU) تا 5 تن (60000 BTU) با افزایش نیم تنی یک خانه 2000 فوت مربعی با عایق کاری خوب در یک آب و هوای معتدل ممکن است تنها به یک واحد 2.5 تنی نیاز داشته باشد، در حالی که یک خانه با عایق کاری ضعیف با همان اندازه با پنجره های بزرگ رو به غرب در هیوستون ممکن است به 4 تن نیاز داشته باشد. همیشه قبل از پذیرفتن هر گونه توصیه اندازه، بر محاسبه بار مناسب پافشاری کنید.
واحدهای کندانسور با سرعت متغیر نسبت به بزرگسازی جزئی بهتر عمل میکنند، زیرا میتوانند تا 25 تا 30 درصد ظرفیت را مدوله کنند، اما این اصل همچنان صادق است: بهترین واحد کندانسور برای خانه شما، یک واحد کندانسور با اندازه مناسب است.
نوع مبرد: R-410A در مقابل R-454B و معنی آن برای شما
مبرد موضوعی است که نمی توانید هنگام خرید یک واحد کندانسور در سال 2024 و بعد از آن نادیده بگیرید. این صنعت در میانه یک گذار قابل توجه است که توسط مقررات زیست محیطی هدایت می شود.
R-410A مبرد غالب در سیستم های AC مسکونی برای بیش از دو دهه بود. با این حال، پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) بالای 2088 دارد. بر اساس قوانین EPA که بخش 608 قانون هوای پاک و مقررات AIM را اجرا می کند، سقف تولید و واردات R-410A در سال 2025 اجرایی شد و تا سال 2036 به طور قابل توجهی کاهش می یابد. منابع R-410A به مرور زمان گرانتر و تامین آنها سخت تر خواهد شد ، که مستقیماً بر هزینه سرویس واحدهای کندانسور موجود با استفاده از این مبرد تأثیر می گذارد.
واحدهای کندانسور جدید به طور فزاینده ای از R-454B (که به عنوان Puron Advance توسط Carrier فروخته می شود) یا R-32 استفاده می کنند که هر دو دارای GWP بسیار پایین تری هستند - R-454B دارای GWP 466 است که تقریباً 78٪ کمتر از R-410A است. واحدهای جدید با استفاده از این مبردها در همه برندهای اصلی ظاهر می شوند.
مفهوم عملی: اگر امروز یک واحد کندانسور جدید میخرید، قویاً یکی را انتخاب کنید که از مبردهای جدید با GWP پایین استفاده میکند. به جای یک واحد ترخیص کالا از گمرک R-410A. بله، واحدهای مبرد جدید ممکن است امروز کمی بیشتر قیمت داشته باشند، اما با کمیاب شدن R-410A از افزایش هزینه های سرویس جلوگیری می کنید و زمانی که سیستم در نهایت نیاز به شارژ یا تعمیر داشت، با بن بست سازگاری مبرد مواجه نخواهید شد.
سطوح نویز: عاملی که اغلب در انتخاب واحد کندانسور نادیده گرفته می شود
اگر واحد کندانسور شما خارج از پنجره اتاق خواب، نزدیک پاسیو که در آن سرگرم هستید، یا در محلهای با محدودیت صدا قرار دارد، سطح صدای کارکرد باید یک ملاحظه جدی باشد. صدای واحد کندانسور بر حسب دسی بل (dB) اندازه گیری می شود.
- واحدهای کندانسور تک مرحله ای استاندارد معمولاً با 72 تا 78 دسی بل کار می کند - قابل مقایسه با یک جاروبرقی که در نزدیکی کار می کند.
- واحدهای کندانسور دو مرحله ای در مرحله پایین معمولاً 65 تا 70 دسی بل اجرا می شود که در شرایط متوسط آرام تر است.
- واحدهای کندانسور با سرعت متغیر کار با بار جزئی می تواند به 55 تا 65 دسی بل کاهش یابد - در حد یک مکالمه معمولی یا یک ماشین ظرفشویی آرام. لنوکس XC25 دارای 59 دسی بل است. Carrier Infinity 26 در حدود 56 دسی بل در سرعت کم.
کاهش 10 تا 15 دسی بل بین یک کندانسور استاندارد و یک واحد کندانسور درجه یک فقط یک عدد نیست - شنوایی انسان افت 10 دسی بل را تقریباً به اندازه نصف صدای بلند درک می کند. اگر کیفیت فضای زندگی در فضای باز یا پخش صدای داخلی نگران کننده است، عملکرد صوتی یک واحد کندانسور با سرعت متغیر یک مزیت واقعاً قانع کننده فراتر از صرفه جویی در انرژی است.
واحدهای کندانسور پمپ حرارتی در مقابل واحدهای کندانسور AC مستقیم خنک
سوالی که اغلب مطرح می شود: آیا باید یک واحد کندانسور پمپ حرارتی را انتخاب کنید یا یک واحد کندانسور AC خنک معمولی؟ این تمایز برای هزینه های انرژی کل خانه اهمیت زیادی دارد.
یک واحد کندانسور مستقیم خنک تنها گرما را در یک جهت حرکت می دهد - در تابستان از خانه شما خارج می شود. برای گرمایش زمستانی با یک کوره گازی یا هواگیر برقی جفت می شود. یک واحد کندانسور پمپ حرارتی می تواند چرخه مبرد را معکوس کند تا گرما را از هوای بیرون حتی در هوای سرد خارج کند و آن را به داخل خانه منتقل کند و گرمایش و سرمایش را از یک واحد بیرونی فراهم کند.
پمپ های حرارتی مدرن با آب و هوای سرد، مانند Bosch IDS Prime، Mitsubishi Hyper Heat، یا Carrier Infinity Heat Pump، می توانند تا دمای -13 درجه فارنهایت تا -22- درجه فارنهایت به طور موثر عمل کنند. . در دمای خارج از منزل ۴۷ درجه فارنهایت - که در فصول شانه در بیشتر ایالات متحده رایج است - یک پمپ حرارتی ۲.۵ تا ۳.۵ واحد انرژی گرمایی به ازای هر واحد انرژی الکتریکی مصرف شده ارائه میکند که عملکرد بسیار بهتری نسبت به گرمایش با مقاومت الکتریکی دارد.
برای خانه هایی در آب و هوای معتدل تا متوسط که در حال حاضر از گرمایش با مقاومت الکتریکی یا پمپ های حرارتی قدیمی استفاده می کنند، جایگزینی با یک واحد کندانسور پمپ حرارتی با سرعت متغیر مدرن می تواند هزینه های انرژی گرمایش و سرمایش سالانه را 30 تا 50 درصد کاهش دهد. در اقلیمهایی با زمستانهای بسیار سرد و گاز طبیعی ارزان، یک کوره گازی همراه با یک واحد کندانسور AC مستقیم خنک اغلب همچنان بر قیمت کل برنده میشود، اما با بهبود فناوری پمپ حرارتی، این شکاف در حال کاهش است.
انتظار پرداخت: تفکیک کامل هزینه نصب شده
قیمت تجهیزات تنها یک جزء از هزینه ای است که شما خرج خواهید کرد. یک بودجه واقعی باید هزینه کامل نصب شده یک واحد کندانسور جدید را در نظر بگیرد. در اینجا به تفکیک اجزای هزینه معمول در بازار ایالات متحده آمده است:
| جزء هزینه | واحد بودجه (14–16 SEER2) | میان رده (17–20 SEER2) | Premium (21 SEER2) |
|---|---|---|---|
| تجهیزات واحد کندانسور | 900 تا 2200 دلار | 1800 تا 3800 دلار | 3200 تا 7000 دلار |
| هواگیر / کویل (در صورت تعویض) | 600 تا 1200 دلار | 800 تا 1800 دلار | 1200 تا 3000 دلار |
| کار نصب | 800 تا 1500 دلار | 900 تا 1800 دلار | 1000 تا 2500 دلار |
| شارژ مبرد | 150 تا 400 دلار | 150 تا 400 دلار | 150 تا 500 دلار |
| ارتقاء الکتریکی (در صورت نیاز) | 0 تا 600 دلار | 0 تا 800 دلار | 0 تا 1200 دلار |
| تعداد معمولی نصب شده است | 3500 تا 6000 دلار | 5500 تا 9500 دلار | 8000 تا 16000 دلار |
همیشه حداقل سه پیشنهاد از پیمانکاران دارای مجوز HVAC دریافت کنید. تفاوت گسترده در قیمت نصب شده برای واحد کندانسور یکسان رایج است - تفاوت بین پیمانکاران رقیب در یک سیستم میان رده به راحتی می تواند 1500 تا 3000 دلار باشد. با این حال، کمترین پیشنهاد همیشه بهترین انتخاب نیست. کیفیت نصب به طور مستقیم بر کارایی تجهیزات، طول عمر و اعتبار گارانتی تأثیر می گذارد.
پرچمهای قرمزی که باید هنگام دریافت مظنه مراقب باشید
صنعت تهویه مطبوع، متأسفانه، سهم خود را از پیمانکاران دارد که از مزایای صاحبان خانه هایی که با جزئیات فنی آشنایی ندارند، استفاده می کنند. در اینجا علائم هشدار دهنده خاصی وجود دارد که باید شما را قبل از امضا کردن مکث کند:
- هیچ محاسبه دستی بار J ارائه نشده است. هر پیمانکاری که واحد کندانسور جدید شما را صرفاً بر اساس آنچه که واحد قدیمی بوده یا بر اساس قوانین کلی فوت مربع اندازه گیری می کند، کار را به درستی انجام نمی دهد.
- فشار برای تصمیم گیری در همان روز. پیمانکاران قانونی فوریت مصنوعی ایجاد نمی کنند مگر اینکه سیستم موجود شما واقعاً از کار افتاده باشد و شما هیچ خنک کننده ای نداشته باشید. حتی در این صورت، باید بتوانید نظر دومی را در مورد جایگزین پیشنهادی دریافت کنید.
- هیچ اشاره ای به بازرسی کانال یا آزمایش جریان هوا نمی شود. یک واحد کندانسور جدید با راندمان بالا که با کانالهای نشتی یا کوچکتر جفت میشود، هرگز به رتبه SEER2 خود در عملکرد دنیای واقعی دست نخواهد یافت. یک پیمانکار کامل حداقل وضعیت کانال را ارزیابی می کند.
- گارانتی با جزئیات صحبت نشده است. اکثر ضمانتهای برندهای اصلی مستلزم نصب حرفهای توسط پیمانکار دارای مجوز و ثبت محصول در عرض 60 تا 90 روز پس از نصب هستند. مطمئن شوید که دقیقاً متوجه شده اید چه چیزی و برای چه مدت پوشش داده شده است.
- عدم تطابق واحدهای داخلی و خارجی. برای دستیابی به راندمان درجه بندی، یک واحد کندانسور باید با یک کنترلر هوای داخلی و کویل سازگار مطابقت داده شود. اختلاط مارکها یا نسلهای مدل نامتناسب میتواند ضمانتها را باطل کند و عملکرد سیستم را 10 تا 20 درصد کاهش دهد.
برای به حداکثر رساندن طول عمر، از واحد کندانسور خود نگهداری کنید
حتی بهترین واحد کندانسور در صورت غفلت، عملکرد ضعیفی دارد و زود از موعد از کار می افتد. یک واحد کندانسور که به خوبی نگهداری می شود می تواند 15 تا 20 سال عمر کند. یک مورد نادیده گرفته شده ممکن است در 10-12 سال نیاز به جایگزینی داشته باشد. وظایف تعمیر و نگهداری پیچیده نیستند، اما باید سازگار باشند.
تنظیم حرفه ای سالانه
هر بهار قبل از فصل سرما، یک بازرسی و تنظیم حرفه ای را برنامه ریزی کنید. یک تکنسین باید فشار و شارژ مبرد را بررسی کند، اتصالات الکتریکی را بازرسی کند، سیم پیچ کندانسور را تمیز کند، خازنها و کنتاکتورها را آزمایش کند، آمپر را روی کمپرسور اندازهگیری کند و جریان هوای صحیح را بررسی کند. این سرویس معمولاً هزینه دارد 80 تا 150 دلار و مشکلات را قبل از تبدیل شدن به شکست های گران قیمت می گیرد.
سیم پیچ کندانسور را تمیز نگه دارید
سیم پیچ کندانسور - سطح فلز پره دار در قسمت بیرونی دستگاه - باید بتواند گرما را به طور موثر آزاد کند. یک کویل مسدود شده با دانه های چوب پنبه، بریده های چمن یا خاک می تواند راندمان را 10 تا 30 درصد کاهش دهد و کمپرسور را مجبور به کار سخت تر کند و عمر آن را کوتاه کند. سیم پیچ را از داخل به بیرون با شلنگ باغبانی یک یا دو بار در هر فصل بشویید. برای اطمینان از جریان هوای کافی، حداقل 18 تا 24 اینچ فاصله را در اطراف همه طرف های واحد کندانسور حفظ کنید.
فیلترهای هوای داخل منزل را مرتباً عوض کنید
به نظر می رسد این موضوع به واحد کندانسور ارتباطی نداشته باشد، اما مسدود شدن فیلتر داخلی باعث کاهش جریان هوا در سیم پیچ اواپراتور می شود که باعث می شود مبرد در حالت غیرعادی به واحد کندانسور برگردد و کمپرسور را تحت فشار قرار دهد. فیلترها را هر ماه بررسی کنید و بسته به میزان گرد و غبار، حیوانات خانگی و سکونت خانه آنها را هر 1 تا 3 ماه یکبار تعویض کنید.
از واحد در زمستان محافظت کنید
در آب و هوای با بارش برف سنگین، پوشاندن قسمت بالایی واحد کندانسور (نه طرفین - که رطوبت را به دام می اندازد) با یک پوشش تنفسی در طول ماه های زمستان از فن و پانل بالایی در برابر آسیب یخ محافظت می کند. هرگز AC را بدون برداشتن پوشش اولیه اجرا نکنید.
خط آخر: تطبیق واحد کندانسور با موقعیت واقعی شما
انتخاب بهترین واحد کندانسور AC به پاسخ صادقانه به چند سوال عملی ختم می شود: آب و هوای شما چقدر گرم و مرطوب است؟ AC شما چند ساعت در سال کار می کند؟ بودجه اولیه شما در مقابل تحمل شما برای قبوض ماهانه بیشتر برق چقدر است؟ چه مدت قصد دارید در خانه بمانید؟
به عنوان یک چارچوب کلی:
- بودجه کم یا اقامت کوتاه مدت: یک واحد کندانسور تک مرحله ای SEER2 14-16 با اندازه مناسب از یک برند معتبر (سری Goodman، Rheem، Carrier Comfort) قابل استفاده و مقرون به صرفه است.
- آب و هوای معتدل، بودجه متوسط، مالکیت بلند مدت: یک واحد کندانسور دو مرحله ای SEER2 17-19 از Trane، Carrier، American Standard یا Rheem تعادل قانع کننده ای از راحتی، کارایی و ارزش را ارائه می دهد.
- آب و هوای گرم یا مرطوب، بودجه بالاتر، اقامت طولانی مدت: یک واحد کندانسور با سرعت متغیر 20-26 SEER2 از کریر، لنوکس، یا تران بهترین سرمایه گذاری بلندمدت است و راحتی روزانه فوق العاده ای را ارائه می دهد.
- گرمایش و سرمایش ترکیبی: یک واحد کندانسور پمپ حرارتی با سرعت متغیر مدرن، بهرهوری را در تمام طول سال ارائه میکند که میتواند برتری را نسبت به یک واحد کندانسور مستقیم خنک و ترکیب کورههای گازی در بسیاری از اقلیمها توجیه کند.
مهم نیست که کدام واحد کندانسور را انتخاب می کنید، نصب حرفه ای توسط یک پیمانکار دارای مجوز و با تجربه حداقل به اندازه خود تجهیزات مهم است. پیچیده ترین واحد کندانسور با سرعت متغیر که ضعیف نصب شده است، به اندازه یک واحد با رتبه متوسط که به درستی با شارژ مبرد مناسب، جریان هوا صحیح و اجزای داخلی منطبق نصب شده است، عملکرد خوبی ندارد. تحقیقات خود را در مورد پیمانکار، نه فقط نام تجاری، انجام دهید.

